Teservis i benporslin med koppar i eggshell
6 olika motiv med figurscener. Förgyllning
6 koppar, höjd 5,5 cm
6 fat med hög kant, diameter 13 cm
6 asietter, diameter 19 cm
Tekannna, höjd 13 cm
Sockerskål, höjd 9 cm
Mjölkkanna, höjd 7 cm
Stämplade.
Bruksslitage.
6 koppar, höjd 5,5 cm
6 asietter, diameter 19 cm
Tekannna, höjd 13 cm
Sockerskål, höjd 9 cm
Mjölkkanna, höjd 7 cm
Stämplade.
Bruksslitage.