ÅNGMASKIN, plåt, AB AGA, John Ericsson Steam engine.

308539. ÅNGMASKIN, plåt, AB AGA, John Ericsson Steam engine.

Ångmaskin
Längd 34,5 cm
Bredd 24,5 cm
Ettikettmärkt AB AGA, prod.nr 109000
Tillv.Nr 04955
Made in Sweden
Patenterad.

Bruksskick
Slitage. Färgbortfall
Rost
Ej funktionstestad
Delar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ångmaskin
Längd 34,5 cm
Bredd 24,5 cm
Tillv.Nr 04955
Made in Sweden
Patenterad.

Bruksskick
Slitage. Färgbortfall
Rost
Ej funktionstestad
Delar saknas.

Antal besök: 2 180