Ångmaskin Längd 34,5 cm Bredd 24,5 cm Ettikettmärkt AB AGA, prod.nr 109000 Tillv.Nr 04955 Made in Sweden Patenterad.
Bruksskick Slitage. Färgbortfall Rost Ej funktionstestad Delar saknas.