308408. 4 fribärande Mauser 50-talet.
Rörformad stålram med skal i svart laminerat trä.
2 x sitthöjd 42,5 cm
2 x sitthöjd 44.5cm.
Mauser-version på 50-talet.
Två stolar med metallplakett.
Starkare tecken på slitage
Rörformiga stål löpare slitna på platser.
Två lösa ryggskal utan monteringsskruvar.
repor och scuffs.