2 krukor, Rörstrand, höjd 12,5 cm.
1 kruka, Björn Wiinblad, Nymölle.
Fat "Måsen" samt vas, Bing & Gröndahl.
Grötskål, 1800/1900-tal.
Äggkoppar, Arabia och Gustavsberg.
Skål, Erik Höglund, Boda. Höjd 8 cm, diameter 16,5 cm.
Ljusstake "Festivo", Timo Sarpaneva, Iittala.
Ljushållare "Sunflower", Göran Wärff, Kosta Boda.
Slitage.
Grötskål, 1800/1900-tal.
Slitage.