307812. TRÄDGÅRDSGRUPP, 3 delar, vitmålad lättmetall, trä samt järn, 1900-tal.
Ett par trådstolar i järn med träsitsar, sitthöjd 46 cm.
1 st soffa i lättmetall med träsits, märkt Byarums bruk, längd 144, sitthöjd 40 cm.
Bruksslitage, färgsläpp, träskador, 1 st skruv saknas under sits på soffa.