GRÄDDKANNA samt TILLBRINGARE, porslin, Arabia, 1900-tal.

30727. GRÄDDKANNA samt TILLBRINGARE, porslin, Arabia, 1900-tal.

Gräddkanna med dekor av blå blomma, höjd 11 cm.
Tillbringare med dekor av fjäril, höjd 16 cm.

Tillbringaren med krackelyrer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 8 424