FÅTÖLJ, "Sälen", Ib Kofod Larsen, för OPE Möbler, 1950/60-tal.

307216. FÅTÖLJ, "Sälen", Ib Kofod Larsen, för OPE Möbler, 1950/60-tal.

Teak. Sits med löstagbar dyna. Sits samt rygg klädda i grått tyg. Dyna märkt OPE.
Rygghöjd 75,5 cm.
Sitthöjd 40 cm.

Bruksslitage, slagmärken, vänster armstöd med spricka, klädsel något släppt undertill.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rygghöjd 75,5 cm.
Sitthöjd 40 cm.

Antal besök: 14 081