307127. MATSERVIS, 78 delar, Böhmiskt porslin, Schlaggenwald.
Vitt gods med dekor i svart och guld.
21 mattallrikar
12 djupa tallrikar
16 förrättstallrikar
8 assietter
5 kaffekoppar med fat + 5 extra fat
4 uppläggningsfat 28-35 cm.
4 skålar.
Terrin med lock, såsskål, tillbringare.
Slitage på dekor, smuts, nagg förekommer, ett par större.