TAKLAMPA, mässing samt teak, Carl Fagerlund för Orrefors, 1940-tal.

307071. TAKLAMPA, mässing samt teak, Carl Fagerlund för Orrefors, 1940-tal.

Med glaskupa samt armatur i mässing och teak, tre ljuspunkter.
Diam: 32, Höjd: 58 cm.

Bruksslitage, ej genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diam: 32, Höjd: 58 cm.

Bruksslitage, ej genomgången.

Antal besök: 980