4 st Fickur, varav 3 st i silver.
7 st Armbandsur, varav några 50/60-tal.
Bl.a. Tissot, kienzle madam, Tissot visodate 2 st, Exacta poljot, Birka.
Bruksslitage och åldersslitage, ej genomgångena.