GOLVUR, barock, 1700-tal.

30692. GOLVUR, barock, 1700-tal.

Urverk med romerska och arabiska siffror, signerat IEW. Grönmålat fodral med blomsterdekor, märkt 1710, lod och pendel medföljer. Höjd 215 cm.

Slitage, sprickor, ej funktionstestat.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 337