Brunglaserat gods med genombrutna hänklar
1 Höganäs 5L, höjd 23 cm
2 Höganäs 2L, höjd 15 cm
Stämplade 890/28 Stoneware Sweden
1 Höganäs 1L, 890/18 Stoneware Sweden
1 Höganäs stengods 1/4L, höjd 13 cm
1 Höganäs IL, höjd 10 cm
Ettikettmärkt Höganäs-Keramik AB
Skäppa Höganäs stengods, längd 21 cm
Krus, höjd 16 cm, Höganäs stengods
Glaserat stengods med hänklar, höjd 28 cm.
Bruksslitage.
1 Höganäs 5L, höjd 23 cm
2 Höganäs 2L, höjd 15 cm
1 Höganäs IL, höjd 10 cm
Bruksslitage.