MATSALSMÖBLER, 7 delar, ek, nyrenässansstil, 1900-tal.

306800. MATSALSMÖBLER, 7 delar, ek, nyrenässansstil, 1900-tal.

Bord, Längd exklusive illäggsskivor: ca 116, Bredd: 99, Höjd: 78 cm.
2 Iläggsskivor, Längd per skiva: 49 cm.
6 Stolar, sitsar i galon, Rygghöjd: 97 cm.

Bruksslitage med torrsprickor. Stolar något vingliga, två sitsar med skada i galon.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 919