TAKPLAFOND, glas, 1900-talets mitt.

306584. TAKPLAFOND, glas, 1900-talets mitt.

Stomme i metall samt med glasboll.
Glasskiva med målad dekor av grenar.
Diameter 44 cm.
Totalhöjd ca 33 cm.

Bruksslitage, ett nagg på insida av glasskiva, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 44 cm.
Totalhöjd ca 33 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 971