MATTA, ANTIK KIRMAN LAVER FIGURAL MASHAHIR. 240 x 142 cm.

306555. MATTA, ANTIK KIRMAN LAVER FIGURAL MASHAHIR. 240 x 142 cm.

Polykromt landskap med grekiskt tempel samt inskriptioner, världens härskare och historiska personer. Huvudbård med celebriteters namn och nummer dekorerad med kartuscher och blommor.

Ställvis slitage, äldre kantlagningar samt slitage på langett och fransar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 626