306364. MATSERVISDELAR, ca 97 delar, porslin, "Maria", Rosenthal.
Bestående av: 24 mattallrikar, 11 bordstallrikar, 23 assietter, 16 djupa tallrikar, 11 kaffekoppar med fat, mjölkkanna, kaffekanna, sockerskål med lock, såskål, 2+2+1+1 fat, terrin med lock, skål på fot.
Slitage, sprickor och nagg.