MEISSEN, LUDWIG ZEPNER WEIFS. Vas i porslin, 1960-tal. Svärdstämpel, signerad.

306297. MEISSEN, LUDWIG ZEPNER WEIFS. Vas i porslin, 1960-tal. Svärdstämpel, signerad.

Ludwig Zepner Weifs (10.01.1931 Malkwitz - 31.12.2010 Meissen); i detta parti en vas designad av honom, undertill med svärdmärke och repsignatur, omålad. Höjd ca. 20cm, stå 6cm.

Oskadad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Oskadad.

Antal besök: 3 879