306102. PARTI GLASFÖREMÅL, 12 delar, delvis Ture Berglund, Skansenglas.
2 snapsglas på fot, höjd 12 cm
Karaff med kork, höjd 12 cm
5 vaser, höjd 8-13 cm
1 sejdel, höjd 11 cm
3 djur, apa, björn och hund, höjd 6-8 cm.
Bruksslitage, hundens öra med nagg.