URNA PÅ TREFOT i keramik, Upsala Ekeby, 1918 - 1920.

306017. URNA PÅ TREFOT i keramik, Upsala Ekeby, 1918 - 1920.

Signerad UE 1081
Höjd 23 cm
Diameter 24 cm.

Fotnaggar och mindre avslag på fot
Glasyrmistor på kanten
Missfärgad insida.

Gör en kostnadsfri värdering!

Signerad UE 1081
Höjd 23 cm
Diameter 24 cm.

Glasyrmistor på kanten
Missfärgad insida.

Antal besök: 1 278