FAT i keramik, "Manhattan", Hjördis Oldfors, Upsala Ekeby, 1955 -1956.

306004. FAT i keramik, "Manhattan", Hjördis Oldfors, Upsala Ekeby, 1955 -1956.

Rombformat
Svart samt grön glasyr
Längd 17,5 cm
Bredd 11 cm
Djupstämplat UE 505 samt signatur HO
Ettikettmärkt Upsala Ekeby.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rombformat
Svart samt grön glasyr
Längd 17,5 cm
Bredd 11 cm
Ettikettmärkt Upsala Ekeby.

Bruksskick.

Antal besök: 2 336