KAFFESERVISDELAR i porslin, 38 st, "Vinranka", Hackefors.

305710. KAFFESERVISDELAR i porslin, 38 st, "Vinranka", Hackefors.

Gods med tryckt dekor och förgyllning
10 koppar, höjd 6 cm
10 fat, diameter 11 cm
10 assietter, diameter 13 cm
Sockerskål, höjd 9 cm
Gräddkanna, höjd 7 cm
3 assymetriska fat
Briska, diameter 33,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

10 koppar, höjd 6 cm
10 fat, diameter 11 cm
10 assietter, diameter 13 cm
Sockerskål, höjd 9 cm
Gräddkanna, höjd 7 cm
3 assymetriska fat
Briska, diameter 33,5 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 646