SKÅL SAMT KENDI, porslin, Kina.

30546. SKÅL SAMT KENDI, porslin, Kina.

Enligt etikett Wan-Li, ming.
Höjd på kendi 19 cm.
Diameter på skål 14,5 cm.

På kendi stor lagning.
Skål smånaggar runt kant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Enligt etikett Wan-Li, ming.
Höjd på kendi 19 cm.
Diameter på skål 14,5 cm.

På kendi stor lagning.
Skål smånaggar runt kant.

Antal besök: 1 412