AKUSTISK GITARR, AB Herman Carlson Levin, Göteborg, modell nr 124, 1900-tal.

305263. AKUSTISK GITARR, AB Herman Carlson Levin, Göteborg, modell nr 124, 1900-tal.

Serienummer 438462.
Etikettmärkt på insida, AB Herman Carlson Levin, Göteborg, Modell nr 124, Made in Sweden.
Etikettmärkt på framsida, Carlbergs musikaffär XXX(?).
Medföljande fodral i tyg.
Längd 91 cm.

Bruksslitage, något kantstött på baksida, sprickor i lack, 2 st strängar med skador, fodral med texten Maud Eriksson, Råda (troligen gammal ägare).

Gör en kostnadsfri värdering!

Serienummer 438462.
Medföljande fodral i tyg.
Längd 91 cm.

Antal besök: 8 871