305152. BOK, Enfaldig Förklaring öfwer Dr. Martin Lutheri Lilla Cateches, ställd genom spörsmål och swar, 1778.
Författare: Olaf Svebilius. A.
Tryckt i Stockholm hos Peter Hek(?)elberg, 1778.
16,5 x 7,5 cm.
Bruksslitage, skador, rygg med extensiva skador, fuktskadad, ej genomgången.