Hus i solnedgång, signerad, 17,5 x 25,5 cm.
Älv, signerad, 17,5 x 25 cm.
Träd och Hus, osignerad, 18 x 23,5 cm.
Kullar, signerad V E 1922, 33,5 x 31.
Bruksslitage.
Reva i duk på VE 1922.
Älv, signerad, 17,5 x 25 cm.
Bruksslitage.
Reva i duk på VE 1922.