STOLAR OCH PELARBORD, nyrokoko, 1800-talets senare hälft.

30488. STOLAR OCH PELARBORD, nyrokoko, 1800-talets senare hälft.

Bordet fanerat i björk, diameter 49, höjd 76 cm. Två stolar med skuren blomsterdekor, vit/rött sidentyg.

Slitage, stolar med smärre sprickor och fanerskador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 060