PARTI PORSLIN, 13 delar, Bl a "Dill", "Koka" och "Ketty", 1950/60-tal.

304775. PARTI PORSLIN, 13 delar, Bl a "Dill", "Koka" och "Ketty", 1950/60-tal.

6 djupa tallrikar, "Dill", Upslala-Ekeby Gefle, 66611
Diameter 19 cm
Skål, "Koka", Rörstrand, VDN P555, höjd 8,5 cm
Uppläggningsfat, "Ketty", Ketty Jacobsson, Deco, Hälsingborg
Längd 32 cm
Uppläggningsskål, längd 24 cm, "Blåvinge", Rörstrand
2 koppar, "Tuva", Rörstrand
2 kryddburkar, höjd 7,5 cm, Jie, Gantofta, 154.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 19 cm
Längd 32 cm
2 koppar, "Tuva", Rörstrand

Bruksskick.

Antal besök: 1 678