304771. KARL ERIK EKSELIUS. KONTORSSTOL, etikettmärkt, JOC Möbel AB Vetlanda.
Märkt undertill Joc, Joc möbel Vetlanda.
Höjd: ca 102 cm.
Sittbredd: ca 50 cm.
Sitthöjd: ca 48 cm.
Aluminiumstomme och svart skinnklädsel. Snurrbar, på hjul. Etikettmärkt.
Repor i skinn samt sits.
Lagad i armstöden.
Bruksslitage.