YNGVE EKSTRÖM. DAGBÄDD, Yngve Ekström, Kock, 1960-tal.

304670. YNGVE EKSTRÖM. DAGBÄDD, Yngve Ekström, Kock, 1960-tal.

Ek, lösa stoppade plymåer, djuphäftad textilklädsel, armlänk med förkromad metall, flyttbara. Märkt Kock. Längd 190 cm,
bredd ca 77 cm, höjd ca 76 cm.
Klädsel Brun.

Bruksslitage, en (1) skruv saknas på baksidan.

Yngve Ekström (1913–1988)

Gör en kostnadsfri värdering!

Klädsel Brun.

Yngve Ekström (1913–1988)

Antal besök: 8 762