FIGURIN i porslin, dansande kvinna, Wallendorf, Tyskland.

304578. FIGURIN i porslin, dansande kvinna, Wallendorf, Tyskland.

Figurin i porslin föreställande dansande kvinna med blomma i håret och förgyllda skor.
Höjd 24,5 cm.
Märkt W 1764 Germany, 1421.

Bruksskick.
Något färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 24,5 cm.
Märkt W 1764 Germany, 1421.

Bruksskick.
Något färgbortfall.

Antal besök: 3 351