304535. BORD, gustaviansk stil med kolmårdsmarmor, proveniens Kompositör Lars Erik Larsson.
Bord Gustaviansk stil, 1900-tal
Skiva av kolmårdsmarmor, proveniens kompositör Lars Erik Larsson, 1908-1986
Diameter 80 cm
Höjd 76 cm.
Bruksslitage, färgsläpp, något ostadigt.