304453. KIKARE, Chevalier, Marine, Paris, Frankrike, 1800/1900-tal.
Mässing delvis svärtad samt läder.
Märkt Chevalier Paris, Marine Extra Powerful.
Längd 18 cm.
Längd (utfälld) 27,5 cm.
Bredd ca 12 cm.
Ej funktionstestad.
Lagning.
Kraftigt slitage.
Bucklor.
Färgbortfall.
Defekt.
Läder saknas/skador.