1 st pokal, Axel V. Johansen, godkänd av Christian F. Heise, 1928, längd ca 14 cm, diameter ca 19 cm.
1 st såskanna, 1909, längd ca 9 cm, diameter ca 9,5 cm.
1 st sockerskål, 1909, längd ca 8 cm, diameter ca 11,5 cm.
Såskanna samt sockerskål importerade till Sverige enligt stämplar.
Bruks/åldersslitage.
Bruks/åldersslitage.