JULES SCHYL. Parti tavlor, 4 st, etsningar, signerade J Schyl.

304276. JULES SCHYL. Parti tavlor, 4 st, etsningar, signerade J Schyl.

Ung pojke, provtryck, 19,5 x 14 cm
Nakenstudie i spegel, org.ets, 16 x 11,5 cm
Spanjorer, provtryck, 13,5 x 9 cm
Naken kvinna i skor, org.gravyr, 12 x 8 cm
Viktor Jules Richard Schylow 1893 - 1977.

Gulnade.

Jules Schyl (1893–1977)

Gör en kostnadsfri värdering!

Gulnade.

Jules Schyl (1893–1977)

Antal besök: 1 602