304270. PRYDNADSFÖREMÅL, 6 st, porslin, Meissen m fl.
Liten kopp Meissen höjd 4,2 cm, liten lockask med metalldetaljer Made in France, lockask Wedgwood, skål Kina diameter 14 cm samt en blå lockask.
Kina-skålen har små nagg, ägget med sprickor, i övrigt bruksslitage.