GOLVLAMPA, keramik, "Tropiska fåglar", Marian Zawadzki, Tilgmans keramik, 1900-tal.

304186. GOLVLAMPA, keramik, "Tropiska fåglar", Marian Zawadzki, Tilgmans keramik, 1900-tal.

Märkt på bas M.Z. 59. Tropiska fåglar.
Märkt undertill Tilgmans Keramik, Made in Sweden.
Totalhöjd (inklusive skärm) ca 86 cm.

Bruksslitage, smärre glasyrnagg, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 5 099