3039706. herrring, 333 gult guld, onyx.
Ring av 333 gult guld, set med en rektangulär onyx, ringstorlek: ca. 62, ringhuvudets bredd: 21mm, stämplad, legering testad, vikt: 7.5g.
Åldersanpassade tecken på slitage, repor, tecken på slitage synliga, en liten flagning.