303883. MATSERVIS, porslin, 38 delar, "Sommerfugl", Bing & Gröndahl.
12 mattallrikar, diameter 24,5 cm
12 djupa tallrikar, diameter 21,3 cm
11 förrättstallrikar, diameter 21,5 cm
Såsskål
2 ljusstakar.
Bruksslitage.
Nagg i en mattallrik.
Mycket små nagg i en mattallrik och en djup tallrik.