Strykjärn med lod, märkt: B & O. Libero, Rosenfors
2 Strykjärn, Mölntorps A.B., Kolbäck, 2/0 samt 3/0
Ljusstake, mässing 1700-tal.
Längder mellan: 7,5 - 16, Höjder mellan: 7,5 - 15 cm.
Bruksslitage.
Ljusstake, mässing 1700-tal.
Bruksslitage.