303656. YTTERFODER samt KERAMIKFÖREMÅL, 3 delar, Rörstrand och Upsala-Ekeby/Gefle.
Ytterfoder, Rörstrand, Höjd 16 cm, Diameter 20 cm
Karott, Upsala-Ekeby
Skål med lock, Rörstrand.
Ålders samt bruksslitage.
Ytterfoder med mindre krackelering i botten.
Karott med någon missfärgning i glasyr.