BARBIE samt KENDOCKOR med tillbehör, 4 st, Mattel, 1960-tal.

303569. BARBIE samt KENDOCKOR med tillbehör, 4 st, Mattel, 1960-tal.

1 st Barbie Fashion Queen med 1 peruk
1 st Barbie med Midgekropp med huvud ev. från en Skipper-barbie
2 st Kendockor
Samtliga dockor är märkta JAPAN under vänstra foten
Kendockorna är märkta: © 1960 by Mattel, Inc. Hawthorne Calif. U.S.A.
Barbiedockorna är märkta: Midge™ © 1962 Barbie ® © 1958 by Mattel, Inc. Patented,
Barbiedockorna är märkta B4 respektive I5 på vänstra skinkan
De flesta klädesplaggen är märkta "Barbie by Mattel".

Bruksslitage
Ena Barbien saknar ett finger
Ena Kendockan har skador på händerna
Färgbortfall
Mindre missfärgningar
Skipperhuvudet har en spricka vid halsen
En del av kläderna har revor och trasiga sömmar.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 st Kendockor

Bruksslitage
Ena Barbien saknar ett finger
Färgbortfall
Mindre missfärgningar

Antal besök: 1 784