SABEL med mässingsfäste, 1700/1800-tal.

303361. SABEL med mässingsfäste, 1700/1800-tal.

Sabel med mässingsfäste, fästet från 1700-talet och klingen från 1800-talet, längd ca 103,5 cm.

Åldersrelaterat slitage och bygelfäste med brott.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 798