BROSCH i 18K gulguld, besatt med ametist? Joh Petterssons Eftr Juvelerar Ab, Stockholm, 1953.
303084. BROSCH i 18K gulguld, besatt med ametist? Joh Petterssons Eftr Juvelerar Ab, Stockholm, 1953.
Längd 3 cm.
Höjd 2,8 cm.
Vikt 4,1 gram
Brosch med säkerhetslås, besatt med oval fasettslipad ametist?.
Stämplad: JP, Stockholms stads stämpel, Kattfot, 18K, C9.
Längd 3 cm.
Höjd 2,8 cm.
Vikt 4,1 gram