TOBAKSBURK, Majolika, Höganäs, 1800-talets andra hälft.

302946. TOBAKSBURK, Majolika, Höganäs, 1800-talets andra hälft.

Brun glasyr med dekor av gröna blad.
Höjd 16 cm.

Bruksslitage, tillverkningsdefekter samt smärre kantnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 16 cm.

Antal besök: 878