PARTI DIVERSE, Retro, bl a Gunnar Ander för Ystad Metall samt Ethel von Horn, 1900-tal.

302894. PARTI DIVERSE, Retro, bl a Gunnar Ander för Ystad Metall samt Ethel von Horn, 1900-tal.

3 st "champagnebrus". Högsta höjd ca 28 cm, varav två st Kosta-Slöjd AB
3 st glasvaser. Högsta höjd ca 20 cm
3 st stjälkformade mässingsljusstakar, G. Ander, Ystad Metall. Höjd ca 8,5 cm
2 st ljusstakar, glas samt mässing, G. Ander, Ystad Metall. Höjd ca 10 cm
4 st ströare, glas med plastlock. Högsta höjd ca 7,5 cm
12 st underlägg i plåt. Diameter ca 8 cm
1 ask med 5 underlägg, plåt, Ethel von Horn. Diameter (ask) ca 10,5 cm
3 st brickor, melamin. Diameter 12,5 - 19,5 cm.

Slitage, bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, bucklor.

Antal besök: 1 901