BORDSUR i svartlackerat trä, Poton Paris, sent 1800-tal.

302845. BORDSUR i svartlackerat trä, Poton Paris, sent 1800-tal.

Urtavla med romerska siffror.
Urhus i rakform.
Höjd 29,5 cm.
Längd 26,5 cm.
Bredd ca 14 cm.
Urtavla samt urverk märkt Poton Paris (653 6 4).

Ej funktionstestad.
Ur saknar delar, urtavla med repor och emaljbortfall.
Faner med avslag.
Repor.
Nyckel saknas.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Urtavla med romerska siffror.
Urhus i rakform.
Höjd 29,5 cm.
Längd 26,5 cm.
Bredd ca 14 cm.

Ej funktionstestad.
Faner med avslag.
Repor.
Nyckel saknas.

Nycklar saknas.

Antal besök: 1 564