PARTI NYSILVER, 5 delar samt fiskbestick. Bricka, kaffekanna, sockerskrin med mera, 1900-tal.

30278. PARTI NYSILVER, 5 delar samt fiskbestick. Bricka, kaffekanna, sockerskrin med mera, 1900-tal.

Bricka, längd 57, 5 cm.
Kaffekanna, höjd 27,5 cm. Gräddkanna, höjd 16 cm.
Sockerskrin, längd 15, bredd 11,5, höjd 13 cm. Nyckel finns.
Skål på tre fötter, diameter ca 24, höjd 7,5 cm.
Fiskbestick "Svensk spetsig", 6 gafflar, 6 knivar.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bricka, längd 57, 5 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 815