TOMTAR, lergods, 4 stycken, 1900-tal.

302455. TOMTAR, lergods, 4 stycken, 1900-tal.

Tomte med lykta, höjd 26 cm.
Tomte med hand i fickan, höjd 30 cm.
Kruka med 2 tomtar, höjd 17,5 cm.
Kruka med 1 tomte, höjd 16 cm.

Mindre nagg på insida av kruka med 2 tomtar.
Färgflagor på tomte med handen i fickan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Tomte med lykta, höjd 26 cm.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 995