KISTSKRIN, allmoge, drickamålad med kurbitsdekor, 1800-tal.

302414. KISTSKRIN, allmoge, drickamålad med kurbitsdekor, 1800-tal.

Smidesbeslag, monogram i smide. Svepaskteknik.
Längd 57,5, bredd 40, höjd 26 cm.

Slitage, torrspricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, torrspricka.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 372