KARAFF, glas och silver, Art Deco, möjligen Karl Palda, 1920/30-tal.

302351. KARAFF, glas och silver, Art Deco, möjligen Karl Palda, 1920/30-tal.

Silver stämplat 1932.
Höjd, inklusive propp, 26 cm.

Ålders samt bruksslitage.
Propp med nagg.
Karaff med mindre nagg undertill.

Gör en kostnadsfri värdering!

Silver stämplat 1932.
Höjd, inklusive propp, 26 cm.

Ålders samt bruksslitage.
Propp med nagg.

Antal besök: 2 198